ul. Wigury 12a, 90-301 Łódź

65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum

W piątek 25 marca w gościnnych progach Księgarni Ossolineum odbyło się  spotkanie poświęcone Jubileuszowi 65-lecia czasopisma krajoznawczego „Wędrownik”. Wydarzenie poprowadził Piotr Trybuchowski, właściciel księgarni mieszczącej się w zabytkowej kamienicy Leopolda Kruschego przy Piotrkowskiej 181. Jego gośćmi byli przyjaciele i sympatycy czasopisma oraz zespół redakcyjny: Ryszard Bonisławski – redaktor naczelny, Magdalena Pawlak – regionalistka, prowadząca fanpage czasopisma na FB oraz Marek Lawin – dyrektor Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją Ryszarda Bonisławskiego, który przybliżył sylwetki wszystkich redaktorów naczelnych najpierw „Biuletynu PTTK”  – „Biuletynu Wędrownik” i w końcu czasopisma „Wędrownik”. Opowieść o tym jak zmieniało się czasopismo na przestrzeni dziesięcioleci wkrótce przerodziła się w sentymentalną podróż, opowiadanie anegdot z życia czasopisma i rozmowy o historii siedziby redakcji czyli Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK przy Wigury 12a.

Spotkanie było również pretekstem do prezentacji nowej odsłony czasopisma. Nowoczesna szata graficzna, zastosowanie kodów QR i dostęp do czasopisma w wersji elektronicznej  to tylko niektóre zmiany potwierdzające, że nasz 65 letni emeryt idzie z duchem czasu.

W imieniu redakcji serdecznie dziękujemy za tak pozytywny odbiór czasopisma, za Waszą obecność – dzięki której Wędrownik istnieje nieprzerwanie od 65 lat, za ożywioną dyskusję podczas spotkania ale przede wszystkim za zaangażowanie w rozwój czasopisma. Za dzielenie się swoją pasją wiedzą i tworzenie unikalnych treści, których nie znajdziemy w żadnym innym czasopiśmie.

Dziękujemy również Księgarni Ossolineum, która w tym roku obchodzi swoje 32 urodziny za inicjatywę spotkania i ciepłą rodzinną atmosferę.

Obiecujemy, że energii do dalszej pracy nam nie zabraknie! Życzymy miłej lektury! Następny numer na pewno w tym roku.

szukaj