Krajobraz w obiektywie 2023

W imieniu Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK im. Waldemara Dońca w Łodzi serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej pn. „Krajobraz w obiektywie”.

To już druga edycja tego wydarzenia, organizowanego wspólnie z Oddziałem Warszawskim PTTK, którego celem jest upowszechnianie fotografii krajoznawczej PTTK i pokazywanie piękna i różnorodności polskiego krajobrazu. Jednym z elementów wystawy jest prezentacja archiwalnych fotografii pochodzących ze zbiorów CFK PTTK. Drugą nie mniej ważną częścią ekspozycji jest prezentacja współczesnych zdjęć i promocja bogatego dorobku fotografów, krajoznawców działających w środowisku PTTK.

Do współpracy przy wystawie zaprosiliśmy członków PTTK, Instruktorów Fotografii, przedstawicieli Oddziałowych Komisji Fotografii Krajoznawczych, Kół Fotograficznych PTTK – profesjonalistów i amatorów.

Zeszłoroczną wystawę „Krajobraz w obiektywie” można było podziwiać w siedzibie Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK, w Galerii W-Z przy Starówce w Warszawie, gdzie każdego dnia przemieszcza się ok 200.000 osób, w Domu Powstańców Warszawskich a także w Pałacu w Chrzęsnem podczas Sejmiku Krajoznawczego pn. „Ziemia Norwida”..

Tegoroczna edycja została zainaugurowana podczas VII KONGRESU KRAJOZNAWSTWA POLSKIEGO który odbył się w dniach 15 – 16.09.2023 r. na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

szukaj

No Images found.