Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
 • tłumacz języka migowego
kanał rss
Strona główna/Nasza działalność/Wernisaże i spotkania autorskie/65 - lecie Czasopisma Regionalnej Pracowni Krajoznawczej (..)

65 - lecie Czasopisma Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK Wędrownik

W piątek 25 marca w gościnnych progach Księgarni Ossolineum odbyło się spotkanie poświęcone Jubileuszowi 65-lecia czasopisma krajoznawczego „Wędrownik”. Wydarzenie poprowadził Piotr Trybuchowski, właściciel księgarni mieszczącej się w zabytkowej kamienicy Leopolda Kruschego przy Piotrkowskiej 181. Jego gośćmi byli przyjaciele i sympatycy czasopisma oraz zespół redakcyjny: Ryszard Bonisławski – redaktor naczelny, Magdalena Pawlak – regionalistka, prowadząca fanpage czasopisma na FB oraz Marek Lawin – dyrektor Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją Ryszarda Bonisławskiego, który przybliżył sylwetki wszystkich redaktorów naczelnych najpierw „Biuletynu PTTK” – „Biuletynu Wędrownik” i w końcu czasopisma „Wędrownik”. Opowieść o tym jak zmieniało się czasopismo na przestrzeni dziesięcioleci wkrótce przerodziła się w sentymentalną podróż, opowiadanie anegdot z życia czasopisma i rozmowy o historii siedziby redakcji czyli Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK przy Wigury 12a.

Spotkanie było również pretekstem do prezentacji nowej odsłony czasopisma. Nowoczesna szata graficzna, zastosowanie kodów QR i dostęp do czasopisma w wersji elektronicznej to tylko niektóre zmiany potwierdzające, że nasz 65 letni emeryt idzie z duchem czasu.

W imieniu redakcji serdecznie dziękujemy za tak pozytywny odbiór czasopisma, za Waszą obecność – dzięki której Wędrownik istnieje nieprzerwanie od 65 lat, za ożywioną dyskusję podczas spotkania ale przede wszystkim za zaangażowanie w rozwój czasopisma. Za dzielenie się swoją pasją wiedzą i tworzenie unikalnych treści, których nie znajdziemy w żadnym innym czasopiśmie.

Dziękujemy również Księgarni Ossolineum, która w tym roku obchodzi swoje 32 urodziny za inicjatywę spotkania i ciepłą rodzinną atmosferę.

Obiecujemy, że energii do dalszej pracy nam nie zabraknie! Życzymy miłej lektury! Następny numer na pewno w tym roku.

65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum

10 zdjęć
archiwum: CFK PTTK
 • opis 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (10)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (9)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (8)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (7)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (6)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (5)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (4)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (3)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (2)
 • 65-lecie Wędrownika - spotkanie w Ossolineum (1)

do góry